Przewodnik po Pradze. Spacery po najpiękniejszych zakątkach. E-book

Przewodnik po Pradze - wersja elektroniczna

  Przewodnik ten to przede wszystkim jedyne w swoim rodzaju spojrzenie na stolicę Czech - oczami pasjonatki. Jedną z głównych idei przyświecających autorce była chęć stworzenia lektury soczystej, opatrzonej pięknymi zdjęciami i wciągającej...

Więcej szczegółów

39,00 zł

18-09-2018
01.04.2019

- +

 
Opis

 

Przewodnik ten to przede wszystkim jedyne w swoim rodzaju spojrzenie na stolicę Czech - oczami pasjonatki. Jedną z głównych idei przyświecających autorce była chęć stworzenia lektury soczystej, opatrzonej pięknymi zdjęciami i wciągającej czytelnika niczym wir w wyjątkowy klimat Pragi.

W tym nietuzinkowym opracowaniu znajdziesz dużo więcej niż suche noty historyczne i oklepane schematy z przewodników dostępnych w księgarniach. Jest to bowiem owoc prawdziwej pasji, wielu obfitujących w najróżniejsze doświadczenia wycieczek oraz niezliczonych godzin poświęconych na studiowanie historii i sekretów tego miasta, na przestrzeni ponad 10 lat. Jeśli lubisz spacery i poza głównymi atrakcjami turystycznymi interesują Cię ciekawostki, charakterystyczne budynki,  uliczki, podwórka i urokliwe zakamarki… to dowiesz się o nich tylko tutaj.

 

33.jpg

 

W przewodniku znajdziesz rozbudowany wstęp zawierający najróżniejsze informacje praktyczne (nt. parkowania, komunikacji, kultury, języka, kuchni), a tuż za nim osiem niezależnych tras, wytyczonych osobiście przez autorkę. Całość została skrzętnie przemyślana, opracowana i zamknięta w jednym, niewielkich rozmiarów pliku .pdf.

Wszystkie trasy i informacje dotyczą głównie centrum Pragi, dlatego jeśli wybierasz się do stolicy Czech po raz pierwszy - jest to zdecydowanie pozycja dla Ciebie. Z drugiej strony, dzięki przewodnikowi poznasz nie tylko główne atrakcje turystyczne, ale również wiele interesujących miejsc w ich bezpośrednim sąsiedztwie, do których na własną rękę pewnie byś nie trafił.

 

33.jpg

 

Poza opisami przedstawiającymi ich historię oraz ciekawostkami – znajdziesz w nim także aktualne informacje na temat biletów wstępu i godzin otwarcia. Autorka wskazuje dodatkowo polecane przez siebie kawiarnie i restauracje oraz inne komfortowe miejsca, w których można odpocząć podczas wędrówki. Wszystkie informacje praktyczne aktualizowane będą na bieżąco w nowych wersjach przewodnika.

Pozwól ponieść się idei stojącej za tym przewodnikiem i pokochaj to miasto dzięki wspaniale poprowadzonym, często nieuczęszczanym ścieżkom oraz bezcennym informacjom, które tu odnajdziesz. Będąc w Pradze zdecydowanie warto od czasu do czasu zboczyć z turystycznego szlaku, wziąć głębszy oddech i rozejrzeć się w zachwycie.

 

33.jpg

 

CO ZNAJDZIESZ W PRZEWODNIKU?

Przewodnik posiada 38-stronicowy wstęp, zawierający pokaźną dawkę informacji praktycznych. We wstępie znajdziesz informacje dotyczące:  

- parkowania w Pradze (gdzie zostawić auto, by nie zostało odholowane?)

- komunikacji miejskiej w Pradze (ceny biletów, ważne informacje oraz propozycja wycieczki gdy pada deszcz...)

- języka czeskiego (obalamy kilka mitów i zaznajamiamy się z podstawowym słownictwem)

- czeskiej kuchni (tutaj: przykładowa karta dań przetłumaczona na język polski, spis wszystkich lokali, które Dominika poleca)

- rzeźb Davida Černego (wymienione wszystkie instalacje artysty znajdujące się na terenie Pragi)

- atrakcji dla dzieci (gdzie wybrać się z dzieckiem, by czuło się jak w siódmym niebie?)

- pór roku (kiedy najlepiej wybrać się do Pragi?)

 

LISTA TRAS DOSTĘPNA W PRZEWODNIKU:

Trasa 1 - Droga Królewska

Trasa 2 - Zamek Królewski na Hradczanach

Trasa 3 - Z Hradu na Małą Stronę

Trasa 4 - Ogrody Królewskie i Letenské Sady

Trasa 5 - Hradczany i Strahov

Trasa 6 - Stare Miasto i Josefov

Trasa 7 - Nowe Miasto - okolice Placu Wacława

Trasa 8 - Vyšehrad - pierwsza siedziba czeskich książąt     

 

11.jpg

 

30-dniowa gwarancja satysfakcji. 

Jesteśmy pewni jakości i wartości, jaką posiada przewodnik. Jeśli jednak nie będziesz z niego zadowolony, zwrócimy Ci za niego pieniądze. Na zgłoszenie się do nas w tej sprawie masz 30 dni od dnia zakupu :-)

 
Dane szczegółówe
Tytuł Przewodnik po Pradze. Spacer po najpiękniejszych zakątkach. E-book
Autor Dominika Rau-Walczak
Liczba stron 238
Data premiery 18.09.2018
Data aktualizacji 01.04.2019
Język wydania polski
Format PDF
Wielkość 102 MB

Produkty z tej samej kategorii

Zawartość koszyka

Brak produktów

Do ustalenia Dostawa
0,00 zł Razem

Zamówienie

Szukaj

Menu

Obserwowane

Brak produktów

Zobacz